راهنمای تزئین و دکوراسیون آشپزخانه مدرن

در طراحی آشپزخانه مدرن بیش از هر چیزی باید به کابینت های بدون فریم با دستگیره های ساده و براق درب کابینت و کشوها توجه کرد. همانطور که می دانید یکی از شاخصه های مهم در دیزاین آشپزخانه مدرن وجود کابینت های بدون فریم است. در نمای این کابینتها تنها چیزی که دیده می شود مرزی باریک بین کابینت هاست. در واقع هیچگونه طرح و نقشی بروی کابینت مدرن دیده نمی شود و به همین خاطر چهار چوب آنها نامشخص است.

همچنین میتوانید به خرید تزئینی مراجعه کنید.

12-min

بخاطر موضوع سادگی و بدون تزیین سبک مدرن است که کابینت های آشپزخانه باید از دربهای تخت و ساده استفاده کنند، هیچگونه کنده کاری و تزیینی نباید بروی کابینت دیده شود وگرنه دکوراسیون آشپزخانه از سبک مدرن فاصله می گیرد. یک اصل مهم دیگر در طراحی آشپزخانه مدرن دوری از اغراق در تزیینات آشپرخانه است، مثلا نباید از رنگ های شاد و پرانرژی یا لوسترهای کریستالی استفاده کنید، تنها به میزان بسیار کمی مجاز هستید عناصر تزیینی و گرم را به دکوراسیون آشپزخانه خود اضافه کنید.

بهترین راه برای تزیین، استفاده از مواد طبیعی در دکوراسیون آشپزخانه است. برای مثال می توانید بافت های طبیعی سنگ و چوب را به اُپن یا کانتر و یا حتی دیوار و کف آشپزخانه اضافه کنید. گره های طبیعی موجود در چوب بلوط یا رگه های طبیعی و زیبای موجود در سنگ مرمر می تواند در طراحی آشپزخانه مدرن استفاده شود و به مقدار زیادی بر جذابیت و غنای دکوراسیون آشپزخانه بیافزاید. چوب به دلیل برخورداری از رنگ طبیعی، فضای گرمی به دکوراسیون سرد آشپزخانه های مدرن می دهد.

ناصر مهم دیگر در طراحی آشپزخانه مواردی از قبیل لوستر، میز و صندلی غذاخوری و صندلی های کانتر یا همان میز اپن می باشند. در طراحی آشپزخانه مدرن این عناصر باید دارای ثبات و اتحاد خاصی در سبک و مدل باشند. بهترین حالت این است که تمامی این عناصر به شکلی ساده بدون تکلف و تزیینی خاص و دارای خطوط صاف و بارز باشند. نیز در یک نقطه از آشپزخانه مدرن و ایده آل رنگ های زنده و متمایز اغلب توسط همین عناصر در فضا وارد می شود.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *