کانکس چیست؟

کانکس به اتاقهای پیش ساخته ای گفته می شود که برای اقامت و انجام کار در انواع شرایط آب و هوایی و مکانهای جغرافیایی تولید و ساخته شود و امکان جابجایی و حمل ونقل کانکس دارد.

استفاده از مواد اولیه سبک و با کیفیت در ساخت کانکس موجب می شود که کانکس در برابر زلزله مقاومت کرده و این قابلیت را نسبت به خانه دارد که طرح های مختلفی را می توان در ساخت آن به کار برد.

از مزایای دیگر کانکس جابجایی و بازیافت مواد به کار رفته در ساخت آن می باشد.

اگر محل اقامت و سکونت باید در مدت زمان کوتاهی جا به جا شود با استفاده از کانکس می توان به بهترین نتیجه رسید. زمان ساخت کانکس این امکان را فراهم می کند که بتوان اسکانی سریع داشته باشید.

میتوان در ساخت و تولید کانکس طرح ها ونقشه های مختلفی را به کار برد تا کانکس بتواند نیاز هر کس را بر طرف نماید.

کانکس مسکونی میتواند شامل آشپزخانه,سرویس بهداشتی,اتاق خواب ,…. باشد. کانکس اداری نیز می تواند دارای سالن کنفرانس , اتاق مدیریت , اتاق کارمندی , اتاق منشی و سایر موارد باشد.

کانکس ساندویچ پانل چه تفاوتی با کانکس های معمولی دارد؟

تفاوت کانکس ساندویچ پانل با کانکس های دیگر در نوع عایق آن می باشد. در کانکس ساندویچ پانل از عایق تزریقی پلی اوریتان استفاده می شود اما در کانکس معمولی از عایق پلی استایرن استفاده می شود که عایق تزریقی پلی اوریتان عایقی حرارتی می باشد که در مقابل سرما، گرما و رطوبت خیلی مقاوم تر از پلی استایرن است.

 

منبع: وبسایت صنایع فایبر کانکس

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *