پاستا پنه با سس آلفردو

یکی از معروف ترین خوراک های کافه ها و رستوران های ویژه، پاستا است و مشهروترین پاستا پنه ی مرغ آلفردو است. این خوراک با طعم ویژه و لذیذی که دارد محبوب دلهاست! در ضمن دوستانی که گوشتخوار نیستند، می توانند این خوراک خوشمزه را بدون مرغ درست کنند. مواد قابل تهیه و در دسترس این خوراک خوشمزه، دلیلی خواهد بود تا هر از چند گاهی با آن ذائقه ی خود را تغییر دهید. این خوراک با مواد لازم آماده، نهایتا در عرض بیست دقیقه حاضر می شود.

مواد مورد نياز

1 – پاستای پنه پخته شده 120 گرم(برای هر نفر)
2 – سینه مرغ بدون استخوان حبه ای 120 گرم(برای هر نفر)
3 – قارچ ورقه ورقه شده 100 گرم(برای هر نفر)
4 – ریحان درشت خرد شده 1 قاشق سوپخوری
5 – کره گیاهی 30 گرم
6 – فلفل سیاه به میزان لازم
7 – پودر سیر تا 1 قاشق چایخوری
8 – مواد لازم برای سس آلفردو
9 – شیر 3/1 پیمانه
10 – خامه 100 گرم
11 – کره 20 گرم
12 – نمک وفلفل به میزان لازم
13 – پنیر موزارلا رنده شده 100 گرم

طرز تهیه پاستا آلفردو

4 لیتر آب را با چهار قاشق چایخوری نمک و دو قاشق سوپخوری روغن بجوش آورید. پاستا را در آن بریزید و پس از 6 الی 15 دقیقه آن را آبکش کنید و روی آن را آب سرد بگیرید و کنار بگذارید تا آب آن برود.

طرز تهیه پنه مرغ

کره را در تابه و روی حرارت متوسط داغ کنید، سپس مرغ را اضافه کرده و حدود 4 دقیقه تفت دهید. قارچ را اضافه کرده و تفت دادن را 4-3 دقیقه دیگر ادامه دهید پودر سیر و ادویه مورد نظر را افزوده و هم بزنید.

سس آلفردو را به همراه ریحان و پاستا به مواد فوق اضافه کنید و پس از اینکه پاستا به غلظت دلخواه رسید.( حدود 3 دقیقه روی شعله متوسط) آن را در ظرف کشیده و سرو کنید.

طرز تهیه سس آلفردو 

کره را داغ کرده، شیر و خامه را اضافه کرده و بجوشانید تا غلیظ شود. نمک و فلفل آن را اندازه کرده وپنیر را اضافه کنید. هنگامی که پنیر ذوب شد از روی آتش بردارید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *