ورود فروشگاه های زیورآلات به عرصه صنعت

استفاده از فلزات گرانبها مثل طلا و نقره از دیرباز به دلیل زیبایی و درخشندگی وهمچنین مقاومت بالا در برابر اکسید شدن مورد توجه افراد به ویژه بانوان بوده است.

Image result for ‫جواهرات‬‎

از گذشته بانوان از طلا و نقره جهت آرایش خویش در مراسم گوناگون استفاده می کرده اند  ولی با توسعه صنایع مختلف و افزایش جمعیت میزان عرضه و تقاضای این فلزات از حالت تعادل خارج شد و نتیجتا افزایش قیمت و کاهش شدید عرضه  را شاهد بودیم.

از طرفی با افزایش جمعیت میزان تقاضا برای زیورآلات به شدت افزایش یافت و با توجه به عدم توازن عرضه و تقاضا جایگزین هایی برای زیورآلات طلا و نقره معرفی شد که هم از نظر قیمت بسیار پایین تر از فلزات گرانبها بودند.
جایگزین های اولیه از نظر نوع مواد و زیبایی ظاهر در جایگاه بالایی قرار نداشتند. اما با پیشرفت تکنولوژی در امر برش، حک و آبکاری، زیورآلات بدلی کم کم قابلیت رقابت با زیورآلات اصلی را از نظر ظاهر و دوام را پیدا کردند
با گذشت زمان سازندگانجواهرات مدرن بدلی پی بردند که موادی همچون استیل، تنگستن و تیتانیوم هم از لحاظ مقاومت در مقابل زنگ زدگی مناسبند هم از نظر شکل ظاهر و خواص تراش و انعطاف پذیری، از این رو مواد اولیه وارد صنعت تولید بدلیجات شدند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *