مکانیزم های مختلف بازشوهای کابینت ها

تجهیزات آشپزخانه: هنگامی که دست به طراحی یک آشپزخانه می زنیم قبل از هر چیز باید بدانیم که  این مدل و سبکدرب های کابینت ها هستند که در نگاه اول نظر ها را به سوی خود جذب می کنند و کاملا در معرض دید بیننده قرار دارند، پس اهمیت بیشتری نسبت به سایر عناصر به کار رفته در دکوراسیون آشپزخانه خواهند داشت. امروز در این نوشته به بررسی مکانیزم های مختلف بازشوهای کابینت ها می پردازیم با ما همراه باشید.

برای دیدن انواع یراق آلات میتوانید فامیلا کالا را ببینید.

jak8

کابینت های فنری

دستگیره های فنری این نوع از کابینت ها، امروزه مقرون به صرفه ترین انواع دستگیره ها در میان کابینت ها هستند، مکانیزم آن ها چیزی جز یک استوانه و سیلندر که به ورودی کابینت وصل شده است نیست!
برای باز کردن درب بسته، کافیست آنرا بکشید و دستگیره و سیلندر فنری، برای درب مانند یک پایه عمل می کند و آنرا نگه می دارد.سپس با فشار وارد کردن، فنر رها می شود و درب  چند سانت بیرون می آید.
اگر این مکانیزم را روی درب های خود نصب کنید دیگر نیازی به دستگیره ندارید ، نصب کردن این دستگیره ها که به عنوان چفت های فشار بازشو نیز شناخته می شوند، خیلی راحت است و حتی تازه کاران هم میتوانند آنرا به راحتی نصب کنند.

کابینت های لغزنده

مکانیزم کابینت های سرخورنده، کشویی به شما اجازه میدهد که درب را به راست و چپ بکشید تا باز شود، این باز کننده دقیقا مثل درب حیاط و خیلی مغازه ها و در شیشه ای قسمت های موادغذایی فروشگاه ها کار می کند.
در واقع آن ها بر روی دو شیار سوار می شود و به طور معمول توسط یک چاک به اندازه ی کافی روی دستگیره به سمت چپ و راست میرود.
می توان گفت که کابینت آشپزخانه، زیبایی قلب دکوراسیون منزل شماست و این تنها روشی است که میتوانید لوازم متفرقه و غیرضروری آشپزخانه تان را مخفی کنید و به آن یک نمای تمیز و زیبا بدهید.

کابینت های عمودی باز شو

کابینت های آشپزخانه  حتما نباید رو به سمت چپ و راست باز شوند، کابینت های عمودی بازشو، رو به بالا باز می شوند.
این نوع مکانیزم برای کابینت های بزرگ و پوشش دهنده به کار می آید که کاملا سطح را پوشش میدهند و با سطح کابینت ها یک سطح هستند، ولی میتوان آنرا برای سطوح جلویی کابینت ها هم درست کرد.
مکانیزم این کابینت ها به این صورت است که، درب توسط یک جک و پایه نگهدارنده به بیرون هل داده میشود و توسط همان جک هم در بالا نگه داشته می شود و به شما اجازه میدهد به تمام محتوای کابینت دسترسی داشته باشید، برای بستن آن هم مقداری آنرا فشار دهید، سپس جک خودش در را به پایین و جای خودش برمیگرداند.این جک های بالابرنده روی دیگر قفسه ها هم میتوانند نصب شوند تا دیگر وسیله ها را هم بالا ببرند.

هیدرولیک ها وارد میشوند!

پیستون های هیدرولیکی برای سال ها به عنوان کمک کننده، در باز کردن درب ها استفاده شده اند، احتمالا در خودرو ها در قسمت عقبی این پیستون ها را مشاهده کرده اید. این پیستون ها برای این استفاده می شوند که به آرامی در را رو به بالا باز کنند، همچنین می توانند برای باز کردن در به سمت راست و چپ استفاده کنند.
این سیستم برای آرام بستن کابینت ها بدون کوبیده شدن آنها طراحی شده است. برای نصب آنها کافیست یک پیستون را روی قسمت پایینی و انتهایی کابینت و یکی دیگر را روی در آن نصب کنید. برای اینکه برای هر دری، بازشو و پیستون مناسب تهیه کنید به وزن و طول آن توجه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *