مزایا و معایب چمن مصنوعی

فضای سبز همیشه طراوت را با خود همراه دارد.با توجه به ورود به دنیای سرعت و ظهور تکنولوژی نیاز به جایگزینی با قابلیت های بیشتر برای هر محصولی احساس می شود چمن مصنوعی نیز به  به عنوان جایگزین چمن طبیعی انتخاب شده است چمن های مصنوعی برخلاف چمن طبیعی محدودیت زمانی نداشته و مستقل از شرایط آب و هوایی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

چمن مصنوعی محصولی چمن مانند است که با تغییر رنگ کاملا شبیه به چمن های طبیعی است و دارای مزایای زیادی است. این چمن متراکم تر، مقاوم تر و نیازمند نگهداری بسیار کمتری است و مشکل رشد تخم چمن در زمین های غیر حاصلخیز را نیز حل نموده است. چمن مصنوعی در مناطقی به کار می رود که امکانات لازم برای رشد چمن های طبیعی فراهم نیست و یا این که نگهداری آن به نحو مطلوب، غیر ممکن یا مشکل باشد. این نوع کفپوش ها عمدتا در استادیوم های ورزشی و یا برای فضای بیرونی به کار می روند.

برخلاف تصور افکار عمومی چمن مصنوعی برای زمین فوتبال فقط مختص به ورزش فوتبال نیست و دارای کاربرد های بسیاری است و حتی در اماکنی که بنا به محدودیت هایی نمی توان از چمن طبیعی استفاده کرد می توانید از چمن های مصنوعی که دارای قابلیت های بالا و عمر طولانی هستند استفاده کنید. انواع چمن مصنوعی را می توان به شرح ذیل عنوان کرد :

  • چمن های مصنوعی برای زمین فوتبال و زمین های مینی فوتبال
  • چمن های مصنوعی مخصوص محوطه سازی و پارک سازی
  • چمن های مصنوعی با کاربرد تزیینی برای پنت هاوس ها و روف گاردن
  • چمن های مصنوعی مخصوص محیط های پرتردد و اماکن آموزشی و بلوار ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *