مزایای چمن مصنوعی

چمن تزئینی به علت عدم نیاز به آبیاری و نیز نگهداری آسان، گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در روف گاردن می باشد.

 


افراد مختلف با تماشای چمن های مصنوعی تزئینی، طراوت و شادابی بهار را در تمامی فصول سال احساس خواهند ‏کرد. با توجه به قابلیت های بالای چمن های مصنوعی در اندازه و طرح و رنگ حتی می توان از آنها به عنوان یک مکمل برای فضاهایی مانند کنار درختچه ها، حاشیه استخرها، دفاتر کار، پارک های بازی و نمایشگاه ها استفاده نمود.


یکی از علل تمایل افراد به استفاده از چمن مصنوعی، عدم نیاز به اصلاح و ترمیم ماهیانه، عدم نیاز به تجدید کشت تخم چمن و همچنین کاهش مدت زمان و هزینه آبیاری می باشد.
از منظر صرفه جویی در هزینه ها، با یک سوم هزینه نگهداری سالانه (در طی ده سال) نسبت به چمن طبیعی صرفه جویی کرده اید.
به علت مقاومت بالایی که چمن های مصنوعی در کلیه شرایط آب و هوایی خصوصاً مناطق آب و هوایی مشابه شمال ‏اروپا و یا استوا دارند، همواره گزینه مناسبی برای زیبایی بخشیدن به محیط های مختلف زندگی انسان اعم از داخلیساختمان و یا باغ و … است و در تمامی فصول سال حتی در فصل زمستان، مناظر و طراوت بهار را در کنار خود خواهید داشت. چمن های مصنوعی به راحتی شسته می شوند و به هیچ وجه مانند چمن های طبیعی آلودگی های هوا اعم از گرد و ‏خاک و یا آلودگی هایی مانند لجن و خزه را به خود نمی گیرد؛ و این یکی از مزایای ویژه ی استفاده از چمن های ‏مصنوعی است.‏

چمن مصنوعی تزئینی هاتکو نقش آفرینی صنعت با الهام از طبیعت آئینه ای تمام نما از چمن طبیعی است. چمن تزئینی با قابلیت استفاده فراگیردر فضاهای سبز عمومی و خصوصی یاد آور مناظر پر طراوت بهاری در تمام فصول سال می باشد.
از چمن مصنوعی تزیینی می توان به عنوان مكمل فضاهای سبز طبیعی و درحاشیه درختچه ها و درختان پاركها ؛ نمای ساختمانها ؛ بلوارها ؛ پاركهای بازی و كودكستانها ؛ هتلها ؛ ویلاها ؛ رستورانها ؛ تراسها ؛ پاسیوها ؛ راهروها ؛ حاشیه استخرها ؛ دفاتر كار ؛ نمایشگاهها و . . . استفاده كرد.

حذف و كاهش بسیاری هزینه های آماده سازی ؛ كود ؛ بذر و كاشت زمین ؛ آبیاری و سیستم آبرسانی همچنین عدم نیاز به وجین و چمن زنی ؛ نگهداری و دفع آفات ؛ ترمیم واصلاح ؛ تجدید كشت و … از مزایای چمن مصنوعی تزیینی است.

از لحاظ اقتصادی با 30% هزینه نگهداری سالانه و 20% هزینه كل ( پس از ده سال) نسبت به چمن طبیعی برتری مالی دارد. همچنین مقاومت زیاد در مقابل عوامل جوی و قابلیت استفاده در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید برای مدت طولانی(5 تا 10 سال) باعث می شود تا در زمستان و تابستان منظره شاداب خود را حفظ كند.
چمنهای مصنوعی تزئینی قابل شستشو و نظافت است و از آ لودگی های چمن طبیعی
(آلودگیهائی مانند گرد و خاك و لجن و خزه و … ) عاری می باشد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *