مراقب لباسهاي نوزاد خود باشيد

فصلهاي باراني مي توانند لذتبخش باشند. در فصلهاي باراني، هوا در طول روز تغييرات زيادي مي كند. احتمال دارد كه هوا در ابتدا گرم و شرجي باشد اما پس از بارش باران سرد شود.  فراموش نكنيد كه نوزاد و كودك نوپاي شما در روزهاي باراني، از نشستن در خانه خسته مي شود.

Related image

شايد شما بتوانيد با فراهم كردن سرگرميهاي متفاوت مانند كاردستي، بازيهايي كه مي توان در داخل منزل انجام  داد و غيره براي دقايقي كودك خود را سرگرم نگه داريد اما در نهايت شايد مجبور شويد تا براي انجام كاري همراه با كودك خود به بيرون از منزل برويد. فراموش نكنيد كه فعاليتهاي خارج از منزل در روزهاي باراني براي شما و نوزاد شما خالي از لطف نخواهد بود.

تعرق و دمي كه به همراه روزهاي باراني مي آيد، نسبت به روزهاي تابستان متفاوت است. اما اين نوع هوا به نوبه خود ايجاد ناراحتي مي كند. از پوشش نوزاد خود مطمئن باشيد. اين به آن معنا نيست كه نوزاد خود را در چند لايه از لباس بپوشانيد. پس از بارش باران هوا كمي سردتر مي شود. اگر هوا شرجي است، از پوشاندن لباسهايي كه داراي الياف مصنوعي هستند خودداري كنيد. از لباسهاي نخي راحتي كه تعريق بدن نوزاد را به هنگام فعاليت جذب مي كند استفاده كنيد به اين ترتيب پوست بدن نوزاد مي تواند به خوبي تنفس كند.

سعي كنيد تا پوست نوزاد را هميشه خشك نگه داريد تا مانع از عرق سوز شدن او شويد. فراموش نكنيد، زماني كه مي خواهيد مدت زمان طولاني را بيرون از منزل بگذرانيد، لباس نوزاد زير اضافه همراه خود داشته باشيد و از خشك بودن لباسهاي او مطمئن باشيد.

چنانچه لباسها و جورابهاي نوزاد شما مرطوب و يا نم دار باشد، احتمال دارد تا عفونتهاي قارچي به همراه بياورد. دقت كنيد زماني كه مي خواهيد لباسهاي او را در داخل كمد يا كشو قرار دهيد كاملاً خشك شده باشند. درغير اينصورت احتمال دارد تا در آنها كپك توليد شده و به سلامتي نوازاد لطمه وارد كند.

زماني كه بيرون از منزل هستيد از لباسهايي استفاده كنيد كه بازوهاي نوزاد را به خوبي بپوشاند به اين ترتيب مي توانيد نوزاد را از گزند حشرات مصون نگه داريد. اگر هوا سرد است، نوزاد خود را در يك ژاكت يا بالاپوش پشمي بپوشانيد تا او را گرم نگه دارد.

كت هاي باراني كه از كيفيت پائيني برخوردار هستند نيز احتمال دارد در كودك شما ايجاد آلرژي كند. بنابراين در خريد باراني مناسب محتاط باشيد. زماني كه به همراه كودك خود از هواي باراني به منزل بازگشتيد، در حاليكه منتظر هستيد تا موهاي او خشك شود، لباسهايش را عوض كرده و آنها خشك كنيد.

انتخاب چكمه هاي مناسب براي كودك

چنانچه كودك شما قادر به راه رفتن است، و ترجيح مي دهد تا در محيط اطراف خودش گردش كند، براي او چكمه يا بوتهاي مناسبي كه پاهاي او را خشك نگه مي دارند، تهيه كنيد. از چكمه هاي پلاستيكي ارزان قيمت استفاده نكنيد. اين نوع كفشها باعث ايجاد آلرژي در پوست نوزاد مي شود. در هنگام تهيه كفش به كيفيت و جنس پلاستيك آن دقت كرده و سعي كنيد كفشهايي كه براي كودك خود انتخاب مي كنيد عاج دار باشد تا از ليز خوردن او جلوگيري كند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *