قابلمه های لعابی یا تفلون در لیست سیسمونی

معمولا قابلمه های کوچکی که در فهرست سیسمونی فروشگاه ها وجود دارد، از جنس تفلون یا لعابی هستند. واقعیت این است که هر دوی این جنس ها مشکلاتی دارند. قابلمه های تفلون به شدت مضرند و با آزاد کردن مواد سمی تفلون در غذای کودک برای او خطرات زیادی ایجاد می کنند. قابلمه های لعابی هم نچسب نیستند و کافی است دقیقه ای از آن غافل شوید تا فرنی تان را تبدیل به خوراک کربن کنند! علاوه بر این، به محض این که یک خش کوچک بردارند، از محل خش زنگ می زنند و دیگر اصلا نباید در آن غذا درست کنید چون به شدت سمی می شوند.

آستین بلند زیر دکمه دار ستاره آشور

بهترین ظروف برای پختن غذاهای کودک، ظروف پیرکس (با قابلیت گذاشتن روی اجاق) و شیرجوش های کوچک استیل و البته بهتر از همه، قابلمه های چدنی هستند. ظروف پیرکس یا استیل از این جهت که هیچ ماده مضری ندارند، بسیار خوب هستند، اما مشکل نچسب نبودن را دارند. یک قابلمه چدنی کوچک (به اندازه شیرجوش) بهترین ظرف برای درست کردن غذای کودک است، زیرا هم نچسب است، هم ماده مضری ندارد و هم به غذای کودک آهن اضافه می کند.

– تاب برقی
تاب برقی چیز خیلی خوبی است، اما نه برای همه! خیلی ها می گویند اگر تاب برقی نداشتند، نمی دانستند چطور باید بچه شان را آرام کنند، اما بعضی های دیگر هم هستند که معتقدند کاش به جای این که پول شان را برای تاب برقی دور ریختند، چیز دیگری خریده بودند. واقعیت این است که هیچ دو نوزادی مثل هم نیستند و حتی تاب های مختلف هم با هم فرق دارند. تاب های موجود در فروشگاه ها هر یک مدل خاصی دارند. از زاویه صندلی و نرمی اش بگیر تا مدلی که تاب می خورد و سرعت و جهت حرکتش. با این حساب ممکن است شما پول بدهید و تابی را که خیلی هم گران است بخرید، اما نوزادتان حاضر نشود حتی برای یک دقیقه در آن بماند.

اما در تاب برقی فروشگاه سیسمونی نوزاد همسایه تان که خیلی هم ارزان و معمولی است، راحت به خواب برود. برای حل این مشکل (البته اگر خیلی اصرار به خریدن تاب دارید) باید کمی صبر کنید تا نوزادتان به دنیا بیاید و خودش انتخاب کند. می توانید نوزاد را با خودتان به مغازه ببرید و از صاحب مغازه اجازه بگیرید تا او را درون همه آنها یکی یکی بگذارید. هر کدام که نوزادتان در آن چشم هایش را بست و آرام شد، بخرید و مطمئن باشید. راه دیگر این است که مادرانی را پیدا کنید که کودک بزرگ تر از شما دارند و تاب برقی خریده اند. نوزادتان را به خانه آنها ببرید و برایش یک تاب سواری مجانی درخواست کنید! این طوری می توانید بفهمید نوزادتان از این نوع خاص خوشش می آید یا نه.
– بالش شیردهی
تازگی ها خیلی مد شده و طرفدارهای بیشتری دارد. با این حال اغلب افرادی که آن را خریده اند، بعد از مدتی کاربری دیگری برایش پیدا کرده اند. واقعیت این است که مادران جوان در ماه های اول تولد فرزندشان همچنان با شیر دادن به نوزاد کلنجار می روند و این برای شان کار ساده ای نیست. به مادرانی که به کودک یک سال و نیمه شان شیر می دهند نگاه نکنید که می توانند هم زمان تلفن حرف بزنند، سبزی خرد کنند و شیر هم بدهند! برای مادران تازه کار ماجرای شیر دادن یک پروژه سخت است و این اصلا غیرعادی نیست.

با این حساب یک بالش بزرگ که نوزاد را روی آن بگذارید، نه تنها کمک نمی کند، بلکه کار را برای مادر سخت تر هم می کند. در ماه های اول هر مادری ترجیح می دهد با دست خودش سر نوزاد را بگیرد تا مطمئن باشد جایش امن است و شیرخوردن او متوقف نمی شود. بالش مخصوص شیردهی ممکن است بعد از دو ماه کمک کند تا صاف بنشینید و گردن و کمر سالم تری داشته باشید، اما مطمئنا در ماه های اول به کارتان نخواهد آمد. اغلب افرادی که این بالش را خریده اند، آن را با برداشتن قطعه اضافی به بالشی برای خواب کودک تبدیل کرده اند. ناگفته نماند که برای این کار بالش خیلی خوبی است!

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *