طرز تهیه ماست بستنی

ماست اگرچه خامه‌ای به نظر می‌رسد اما حاوی مقداری آب است و چربی چندانی ندارد. زمانی که ماست یخ بزند ذرات آب به بلورهای یخی تبدیل شده و حالت خامه‌ای خود را از دست می‌دهند. همچنین وجود آب باعث می‌شود که ماست خوب یخ نبندد و خوب اسکوپی نشود.

اما این مشکل راه‌حل‌هایی دارد: می‌توانید ماست را در کیسه‌های مخصوص پنیر ریخته و یک شبانه‌روز آویزان کنید تا آب آن خارج شود، سپس آن را با خامه ترکیب کنید تا دوباره حالت کششی خود را به دست آورند. می‌توانید از ماست یونانی استفاده کرده و همین کار را انجام دهید. همچنین با افزودن تخم‌مرغ آن را به بستنی تبدیل کنید. اما در اینجا تصمیم گرفتیم از ماست ساده استفاده کرده و با تکنیک‌های آشپزی آن را به یک دسر خامه‌ای تبدیل کنیم.

استفاده از ماست خالص

برای شروع ماستی را انتخاب کنید که از شیر خالص تهیه شده و پرچرب باشد. شاید دلتان نمی‌خواهد از ماست پرچرب استفاده کنید، اما باید بدانید که ریسک چربی ماست از تخم‌مرغ و خامه بستنی‌های موجود کمتر است.

… و کمی خامه

سپس باید کمی خامه یا سرشیر اضافه کنید تا ماست شما خامه‌ای‌تر و خوشمزه‌تر شود. لطفاً نگران چربی آن نباشید.

… و کمی شکر

برای داشتن یک ماست خامه‌ای وجود شکر الزامی است. زیرا شکر مانع یخ بستن ماست شده و به آن حالت خامه‌ای می‌دهد. همچنین بستنی هرچقدر شیرین‌تر باشد بهتر است، پس اشکالی ندارد اگر کمی شکر هم به آن اضافه کنید. به ازای هر پیمانه ماست، سه‌چهارم فنجان شکر اضافه کنید، البته در صورت تمایل می‌توانید مقدار آن را افزایش دهید. در صورت تمایل می‌توانید از شیرین‌کننده‌هایی مانند عسل، شربت افرا و آگاو هم استفاده کنید. همچنین استفاده از شربت ذرت مانع از یخ بستن ماست می‌شود.

تبدیل ماست به ماست بستنی

ازآنجایی‌که تمام مواد از یخچال خارج شده‌اند پس سرد هستند و می‌توان تمامشان را در بستنی‌ساز ریخته و باهم مخلوط‌ کنید. دستگاه را روشن کرده تا ماست به بستنی تبدیل شود. اگر می‌خواهید سفت‌تر شود آن را در یخچال بگذارید.

بهترین ظرف برای فریز کردن ماست بستنی

بهتر است ماست بستنی را در یک ظرف ۲۰ در ۲۰ بریزید. با این کار نه‌تنها زودتر فریز می‌شود بلکه اسکوپ کردن آن نیز راحت‌تر است. البته باید بدانید که این بستنی حالت خامه‌ای چندانی ندارد و خوب اسکوپ نمی‌شود، به همین دلیل باید اسکوپ های سطحی و بزرگ برداشت. راه‌حل دیگر این است که پیش از سرو کردن ماست بستنی را حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی کانتر بگذارید. با این کار اسکوپ کردن آن آسان‌تر بوده و حالت یخ‌زدگی کمتری دارد. اگر حوصله ندارید منتظر شوید تا کل ظرف در دمای بیرون بماند، ابتدا بستنی را اسکوپ کرده و سپس فریز کنید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *