سبک ایرانی برای دکور منزل

آشنایی با سبک ایرانی و استفاده از آن در دکوراسیون منزل انتخاب خوب و زیبایی برای خانه های ایرانی می باشد زیرا با توجه به پیشینه معماری و سبک های سنتی در ایران مفهوم عمیقی از فضا را به ما می دهد که پیوند دهنده انسان و معماری داخلی می باشد. همچنین میتوانید خرید تزئینی را ببینید.

living-room-decoration-14

سبک چیدمان ایرانی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که امروزه در خانه های ما ایرانی ها رو به فراموشی است. در حالی که آرامشی که در خانه های ایرانی ها در قدیم وجود داشت ناشی از زاویه دید طراح از نیازها و خواسته های انسان نسبت به فضا بوده است اما امروزه سلیقه های فردی طراح مبنای طراحی در چیدمان قرار گرفته است. استفاده از سبک ایرانی در چیدمان منزل آرامش عمیقی را با توجه  به المان های موجود در این سبک به ما می دهد که با حس انسانی هم خوانی دارد و امنیت و راحتی را در خانه تامین می کند. در این جا به چند نمونه از وسایل مورد استفاده در سبک ایرانی مانند فرش ایرانی،نورپردازی،لوازم دکوری و تزئینی اشاره کردیم تا با شناخت آن ها، طراح خانه های خود به سبک ایرانی باشیم.

جایگاه فرش ایرانی
فرش ایرانی در جهان امروز بسار نامدار و چشم گیر است.که محقرترین خانه ها را با این فرش می توان مزین کرد و تمام خانه را پوشاند. در خانه های ایرانی برای دکوراسیون داخلی منزل با انتخاب فرش در رنگ ها و طرح های مختلف با توجه به فضای موجود می توانیم به آن شخصیت ببخشیم . کف خانه برجسته ترین قسمت خانه  در طراحی محسوب می شود پس سزاوار است که به بهترین نحو بیاراییم و با توجه به تنوع فرش دستباف ایرانی،به ویژه انواع گلیم و گبه و انتخاب رنگ مناسب حس خوشایندی را در خانه ایجاد کنیم.

نور در چیدمان ایرانی
نور در چیدمان به سبک ایرانی نماد شکل ها و تجلیات هستی می باشد که در فضاهای معماری به صورت های گوناگون بازتاب یافته و از گذشته تا به امروز بوده است معیاری برای روحیه دادن به فضا است و ابزاری برای طراحی می باشد که به کمک آن می توان درخشش چشم گیری به فضا داد. بر این اساس می توان از نور طبیعی و مصنوعی برای طراحی بهره برد نور طبیعی شامل نورخورشید و ماه است و نور مصنوعی که ساخته دست انسان می باشد مانند لوستر،هالوژن ، نورهای سقفی، لامپ و نمونه های مختلفی برای نورپردازی به فضا استفاده کرد. نورپردازی مناسب می تواند فضای زیبایی را بوجود آورد که حس و حال افراد خانواده را تغییر دهد و به حفظ شادابی در منزل کمک کند.
لوازم دکوری و تزئینی در دکوراسیون به سبک ایرانی
  یکی از ویژگی های مهم طراحی ،استفاده از لوازم دکوری و تزئینی با توجه به نوع سبک انتخاب شده می باشد که در استفاده از این لوازم دکوری باید به فضا و دیگر لوازم مورد استفاده دقت کرد که هماهنگی داشته باشند و موجب زیبایی هرچه بیشتر خانه شود. تزئینات در سبک ایرانی عاملی است که هنر ایرانی را در ارتباط با هم قرار می دهد و تمامی ویژگی ها و مشخصه های این هنر را نمایش می دهد و این امکان را به ما میدهد که از مجسمه های مربوط به اسطوره های ایرانی تاریخ کهن این مرز و بوم در دکوراسیون منزل به نمایش بگذاریم تا نمادی از  کهن الگوها در چیدمان منزل خود حس کنیم.

با توجه به توضیحات گفته شده و آشنایی با المان های طراحی میتوانیم خانه ای به سبک ایرانی داشته باشیم وحس زندگی را در خانه خود لمس کنیم.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *