راهنمای راندن خودروی دنده اتوماتیک

از آنجایی که راندن خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک راحت‌تر است و در مسافت های طولانی باعث خستگی راننده نمی‌شود، خودروهایی که از این نوع گیربکس استفاده می‌کنند محبوبیت بسیار بالایی بین رانندگان دارند. اما اگر شما قبلا از یک خودروی غیراتومات استفاده می‌کردید و اکنون یک ماشین دنده اتومات خریده‌اید ، آشنا شدن با فضای رانندگی چنین خودروهایی با توجه به تغییر در سیستم گیربکس و تغییر دنده شاید کمی سخت باشد. معمولا از طرف خودروساز نیز آموزش‌های لازم جهت استفاده بهینه از خودرو ارائه نمی‌گردد. اما نگران نباشید! در این مقاله یاد می‌گیرید که چگونه با یک خودروی گیربکس اتوماتیک بهتر رانندگی کنید.

مرحله اول: پای خود را روی پدال تمرکز بگذارید و آن را به طرف پایین فشار دهید. سپس کلید را در جا سوئیچی بچرخانید و خودرو را روشن کنید.

مرحله دوم: پای خود را روی پدال تمرکز نگه دارید و دنده را روی حالت “Drive”همان “D” قرار دهید. وقتی که این کار را انجام دادید، این گزینه هایلایت می‌شود.

مرحله سوم: اکنون ترمز دستی را آزاد کنید.

مرحله چهارم: به آرامی پایتان را از روی پدال ترمز بردارید و هم زمان پدال گاز را فشار دهید. در رانندگی جاده‌ای عادی لازم نیست برای سرعت دنده را تغییر دهید.

مرحله پنجم: برای کاهش سرعت خودرو از پدال ترمز استفاده کنید. همیشه باید یک پایتان را در حالت آماده روی پدال ترمز داشته باشید.

مرحله ششم: وقتی به مقصد رسیدید با استفاده از پدال ترمز خودرو را متوقف کنید ، دنده را به حالت “P” بازگردانید و سپس خودرو را خاموش کنید. فراموش نکنید که در پایان حتما ترمز دستی را بکشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *