دکوری که همیشه جالب خواهند بود

اغلب در مورد لوازم جانبی و تزئینی منزل سوال می شود که مثلا چه وسیله ی دکوری باید در قفسه ی کتاب و جلوی کتاب ها قرار دهیم؟. روی میزهای کنار سالنی یا میزهای خاطره را با چه وسایلی تزئین کنیم؟. روی دراورهای سرویس خواب چه دکوری های قرار دهیم؟ اضافه کردن وسایل دکوری و تزئینی معمولا در پایان پروژه ی دکوراسیون یک اتاق صورت می گیرد. اما یکی از مراحل جالب و جذابی است که می تواند تاثیر جالب توجهی روی دکور کلی فضای شما بگذارد.

feng

با وجود این که برخی از لوازم دکوری قدیمی و تکراری می شوند، اما چند وسیله ی دکوری اساسی در طراحی جهان وجود دارد که هیچ وقت تکراری و خسته کننده نخواهند شد و شما می توانید با خیال راحت از آن ها به عنوان لوازم دکوری استفاده کنید. تیم پویانو لیستی از این اقلام دکوری را در زیر ارائه کرده است که می توانید از آن ها برای تغییر دکور گوشه ای یا قفسه ای و… استفاده کنید و از تازگی آن لذت ببرید.

در این جا به اساسی ترین شیء دکوری یعنی گل های تازه می پردازیم. یک رنگ تصادفی برای گل ها انتخاب کنید که کمبود ترکیب رنگ اصلی شما را جبران کند. به رنگ انتخابی این گل های درخشان زرد رنگ ارکیده توجه کنید که در مقابل دیوار مرجانی رنگ قرار داده شده است.

آن ها را می توان روی پارچه چهارپایه ها و یا بالشت ها و کوسن ها دید. طرح گورخری برای همه جا عالی جلوه می کند. طرح گورخری این قابلیت را دارد که بی درنگ فضا را دلفریب و زیبا کند. این طرح ها را می توان هم در فضاهای مدرن و هم سنتی و التقاطی(گزینشی) به کار برد.

این آینه های خورشیدی در بالای وسایل بزرگی مثل یک تخت خواب یا مبل و شومینه، یک نقطه بزرگ کانونی ایجاد می کنند. توجه کنید که چطور این آینه ی ستاره ای به جلوه ی بیشتر رنگ جالب این دیوار کمک کرده است.

میزبارها هم نمای جالبی دارند و هم وسیله ای کاربردی هستند. میزبار برای قرار دادن بطری های نوشیدنی به کار می رود که می توان آن را هم کنار مبل ها قرار داد و هم کنار میز ناهارخوری. میز باری که چرخدار باشد گزینه ی بهتری است و راحت ترجابه جا می شود. بطری های مختلف نوشیدنی ها را می توان در کنار انواع لیوان های بلوری مرتب کرد.

یکی از لوازم خرید دکوری کلاسیک برای دیوارها شاخ های مصنوعی هستند. آن ها با مواد مختلفی ساخته می شوند از آهن گرفته تا نمد. این شاخ ها فضای اتاق آن را کمی تخیلی و عجیب نشان می دهند. همچنین آن ها می توانند یک نقطه کانون توجه برای اتاق ایجاد کنند در حالی که منجر به دید بصری ارتفاع اتاق می شوند.

کاسه ها در مدل های متنوعی ساخته می شوند و می توان آن ها را با چیزهای مختلفی پر کرد. کاسه ی موجود در عکس پر از ملیله هایی است که با بافت خاصی کنار یکدیگر ردیف شده اند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *