دکوراسیون داخلی مساویست با ایجاد زیبایی

بیشتر مردم زندگی در محیط بسته آپارتمانی را تجربه کرده ‌اند و می دانند که یکی از معایب این آپارتمانها بسته و محدود بودن فضای آن است.

Related image

به همین دلیل امروزه یکی از ضرورت های زندگی آپارتمان نشینی طراحی فضاهای کوچک و کاربردی با توجه به تغییر فرهنگ زندگی شهری و کوچک شدن خانه های امروزی و ایجاد نشاط در آن است.

یکی از عمده مشکلات آپارتمان نشینی در دکوراسیون داخلی منزل خود کمبود جا و در اختیار نداشتن فضای مناسب است.

کمبود مواردی مانند قفسه های آشپزخانه، عدم وجود کمد دیواری و کتابخانه دیواری از جمله عواملی است که آسایش و رفاه ساکنین آپارتمان را به مخاطره می اندازد.

در این راستا توجه به استفاده از فضا به صورتی مفید و کارآمد علاوه بر این که نقش مؤثری در کاهش میزان ریخت و پاش ایفا می کند بر هماهنگی نوع چیدمان منزل نیز می افزاید.

انتخاب مبلمان و نحوه قرار گیری ، پوشش دیوارها، کفپوش، رنگ ها، نورپردازی و خرید تزئینی از جمله مواردی است که در دکوراسیون داخلی به آن توجه می شود.

انتخاب رنگ مناسب برای فضای آپارتمانی بخصوص آپارتمانهای با متراژ کم نیز بسیار مهم است.

کارشناسان در این زمینه توصیه می کنند که بهترین انتخاب، رنگهای روشن با درخشندگی و شفافیت زیاد است چراکه باعث می‌شود فضا بزرگتر و زنده تر به نظر آید.

شاید این سوال پیش آید که بکارگیری رنگ روشن فضا را یکنواخت و سرد می‌کند که باید گفت این هنر صاحبخانه یا طراح داخلی است که با استفاده از وسایل تزیینی با رنگ‌بندی متنوع، فضا را جذاب‌تر کند.

مدیر یک شرکت فعال در زمینه دکوراسیون داخلی که در سومین نمایشگاه مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی اصفهان غرفه دارد به ایرنا گفت: طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی امروزه در تمام فضاها از منزل ویلایی گرفته تا آپارتمان کاربرد دارد.

ˈمحمد قاسمیˈ هدف از دکوراسیون داخلی را ایجاد زیبایی و راحتی برای انسان عنوان کرد و افزود:کار طراحی دکور آپارتمان حتی برای طراحان آسانتر است چراکه در فضای کوچکتری عمل می کند.

وی با بیان اینکه دکوراسیون داخلی بر اساس اطلاعات علمی و دانشگاهی صورت می گیرد گفت: در طراحی به مسائلی مانند متراژ ساختمان، رنگ و سلیقه و نوع کار مشتری نیز توجه می شود.

قاسمی با بیان اینکه در ایران سلیقه های مختلفی درباره دکوراسیون داخلی وجود دارد گفت: برخی هنوز به مدلهای سنتی علاقه دارند و می خواهند که دیوارهای سفالی، لوسترها، گچبری و چیدمان منزل بر اساس مدلهای سنتی صورت گیرد.

وی افزود: برخی نیز به دکوراسیون مدرن علاقه دارند که در آن مسائلی مانند انواع پارکتها، دیوارکوبها، کاغذ دیواری، سقف های کاذب، آبنماها، شومینه، سیستم های حفاظتی و کنترل مرکزی لحاظ می شود.

قاسمی علاقه بیشتر مردم را به سمت دکوراسیون مدرن دانست و تصریح کرد: امروزه بهره گیری از تجهیزات و فناوری های مدرن در دکوراسیون داخلی نیز بیش از پیش مورد توجه خانواده های ایرانی قرار گرفته است.

یکی دیگر از غرفه داران نمایشگاه مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی اصفهان نیز گفت: مردم ایران این روزها بیش از گذشته به دکوراسیون داخلی منازل خود توجه دارند که یکی از دلایل آن را می توان گسترش زندگی آپارتمان نشینی عنوان کرد.

ˈاشکان کیاˈ با اشاره به اینکه مردم کار خوب را می خواهند و قیمت چندان برای آنها مهم نیست افزود: اقبال مردم در شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان نسبت به دکوراسیون داخلی بیشتر است.

به گفته وی برای دکوراسیون داخلی مهم نیست که خانه ویلایی باشد یا آپارتمان بلکه باید یک طراح با توجه به شاخص های مختلف به ایجاد محیطی دلچسب و دلباز برای ساکنان آن بپردازد.

کیا با اشاره به اینکه ایده های تغییر دکوراسیون مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی نیست تصریح کرد: در برخی موارد با چند ایده ساده نیز می توان به یک دکوراسیون زیبا در خانه رسید حتی اگر آپارتمان 60 متری باشد

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *