تاثیر گلوتامین در سلامتی

خرید کردن مکمل هیچ زمانی به اندازه امروز پیچیده نبوده است! از تبلیغات رنگارنگ گرفته تا اتهاماتی که اینجا و آنجا در مورد مکمل ها می شنویم، همه باعث شده اند، تا در خریدن مکمل ها دست و دل مان بلرزد!

امروز در مورد گلوتامین صحبت خواهم کرد. گلوتامین را انتخاب کردم چرا که گلوتامین علاوه بر مصرف در ورزش بدنسازی در سایر بخش های سلامت نیز مصرف دارد!

گلوتامین را با نام ال گلوتامین ( L-Glutamine) هم می شناسیم. گلوتامین فراوان ترین آمینو اسید موجود در بدن است که حدود ۶۰% عضلات استخوانی (عضلاتی که به تاندون ها متصل و از آن طریق به استخوان متصل هستند) را تشکیل می دهد.

بدن شما بطور طبیعی آن را تولید می کند. به همین خاطر جز آمینو اسید های غیر ضروری قرار می گیرد.

البته گاهی اوقات همین آمینو اسید غیر ضروری، ضروری می شود!! به عنوان مثال در طول تمرینات پر شدت یا رقابت های پر فشار یا حتی در بعضی اختلالات گوارشی وجودش ضروری می شود.

گلوتامین برای  بدن خیلی کارها می کند. اگر می خواهید سطح سلامتی خود را بالا ببرید بهتر است کمی گلوتامین را به وعده غذایی خود اضافه کنید.

بله گلوتامین را می شود از طریق مواد غذایی دریافت کرد! موادی مثل: گوشت گاو، پنیر ریکوتا، ماست، مرغ، اسفناج، جعفری و کلم پیدا کنید.

اما مهم نیست چه مقدار از این مواد غذایی را می خورید، بدن شما به مقدار کافی گلوتامین دریافت نمی کند! مخصوصاً اگر  در حال انجام تمرینات پر شدت هستید. به همین خاطر توصیه می شود از مکمل گلوتامین استفاده کنید.

گلوتامین فقط برای ورزشکاران و بدنسازان نیست! افراد عادی نیز می توانند از این مکمل بهره مند بشوند. از همه باحال تر این است که قیمت این مکمل نسبت به سایر مکمل ها ارزان تر است.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *