تاثیر آینه بر دکوراسیون منزل

آینه وسیله ای برای دیده شدن است که در بیشتر خانه ها وجود دارد.اما آینه ها غیر از دیده شدن کاربردهای بیشتری نیز دارند که در چیدمان منزل می توانیم از آن ها استفاده کنیم. آینه یکی از اشیاء اصلی در دکوراسیون منزل می باشد به طوری که در برخی از فضاها مانند سرویس بهداشتی و اتاق خواب از لوازم کاربردی و مهم در چیدمان فضا به شمار می آید.به روش های متفاوتی از آینه برای آراستن فضای خانه استفاده می کنیم به این صورت که آینه را روی کنسول قرار دهیم یا در قابی روی دیوار در گوشه خانه نصب کنیم که با دیگر لوازم دکوری مطابقت داشته باشد و موجب زیبایی محیط شود اگر آینه در جای مناسبی قرار گیرد بر زیبایی چیدمان منزل می افزاید.

tips-decor-design

 

همچنین میتوانید برای اطلاعات بیشتر خرید دکوری را ببینید.

به طور کلی چگونگی استفاده از آینه به سلیقه افراد خانواده در چیدمان بستگی دارد.

کاربرد آینه ها
استفاده از هنر آینه کاری در منزل از خلاقیت های هنرمندان ایرانی است که از دیرباز در تزئین بنای داخلی خانه ها استفاده می کردند . امروزه در فضاهای کم وسعت و کوچک با نصب آینه روی دیوار و انعکاس نور،تصویری زیبا را نمایش می دهد و موجب بزرگ نمایی فضای داخلی می شود. در طراحی دکوراسیون با هدف های متفاوتی از آینه استفاده می شود. یکی از کاربردی ترین و مهم ترین آن در دیده شدن و آراستن ظاهری می باشد که هر فردی روزانه چندین بار در مقابل آن قرار می گیرد. از دیگر نقش های آینه ، استفاده از آن در مراسم های مختلف مانند:عقد و عروسی، سفره عید نوروز،منزل های نو،آیین های عزاداری که در میان عامه مردم رسم می باشد و در فرهنگ از نظر ظاهری بسیار با ارزش است زیرا که نماد پاکی،صداقت ،صمیمیت بوده و کم وکاستی ها را نشان می دهد.   در این جا می خواهیم با انواع آینه ها آشنا شویم تا با شناخت آن ها آینه مورد نیاز خود را برای چیدمان منزل انتخاب کنیم.

انواع آینه ها
۱-ایستاده   ۲- دیواری  ۳- طاقچه ای
  آینه ایستاده : پایه های سنگی یا فلزی دارد که بدون تکیه دادن به دیوار می ایستد و در طرح ها ، انواع و سایز های مختلف موجود است و فضا را شیک و زیبا نشان می دهد و مطابق سلیقه و هماهنگی با دکور خانه می توان آن را تهیه کرد.
آینه دیواری : روی دیوار در قابی زیبا نصب می شوند و جنس این قاب ها چوبی – پلاستیکی یا فلزی است که به وسیله میخ در مقابل دیوار قرار می گیرند. در واقع آینه را روی دیواری که فضای مقابل آن کم وسعت است نصب می گردد. می توان با توجه به ذوق و سلیقه خودمان در طراحی و دکوراسیون ،روی دیوار بالای شومینه نیز از آینه استفاده کنیم. این نوع آینه ها امروزه نسبت به آینه های طاقچه ای طرفداران بیشتری دارند.

آینه طاقچه ای : امروزه روی طاقچه ها یا در صورت نبودن طاقچه آینه ها را در کف پنجره قرار می دهند و موجب تزئین خانه می شود. با داشتن این نوع آینه در منزل نیازی به نصب آینه های دیواری نمی باشد .

آینه و کنسول
یکی دیگر از کارایی های آینه در دکوراسیون خانه استفاده از آینه و کنسول می باشد که جلوه بیشتری را به فضای مدرن ما می دهد و محیط دلنشین و لوکسی را ایجاد می کند .
 
آینه وسیله ای است که در تمامی خانه ها یافت می شود و با انعکاس نور تاثیر زیادی در فضاهای کوچک دارد . با انتخاب نوع آینه و محل مناسب برای قرار گیری آن تاثیر زیادی روی چیدمان می گذارد وفضایی حاکی از حس خوب برای تمامی اعضای خانواده ایجاد می کنیم .
 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *