اهمیت و نکاتی در خرید لباس کودکان

خرید لباس بچه گانه در عین جذابیت و هیجان ‌انگیز بودن، سخت و چالش برانگیز است و نیاز به توجه خاص دارد. والدین ترجیح می‌دهند برای خرید لباس بچه گانه، فرزند خود را به همراه داشته باشند و هر آنچه که او می‌خواهد بخرند. ولی آنچه در خرید لباس بچه گانه اهمیت بیشتری دارد توجه به کارایی و کیفیت آن است.

سرهمی کوتاه ملودی صورتی شابن

نکاتی که در هنگام خرید لباس بچه گانه بهتر است به آن‌ها توجه گردد:

“کیفیت” از مهمترین مواردی است که در حین خرید لباس بچه گانه باید مد نظر قرار گیرد. کودکان پوستی حساس دارند و باید لباس بچه گانه‌ای با کیفیت بالا بپوشند. پنبه بهترین ماده برای دوخت لباس بچه گانه است و آسیبی به پوست کودک نمی‌رساند.

بهتر است لباس  نوزاد بچه گانه مانند حوله، ملحفه و سایر منسوجات خانگی، قبل از اولین استفاده شسته شود، با این کار از هرگونه ماده که ممکن است برای کودک مضر باشد، پاک می‌گردد و لباس بوی مطبوعی به خود می‌گیرد.

توجه به سایز در لباس بچه گانه از دیگر نکات مهمی است که باید دقیق انجام شود. والدین در این زمینه اغلب دچار مشکل می‌شوند. اگر از سایز کودکتان مطمئن نیستید، یک سایز بزرگتر بخرید. چرا که اگر الان اندازه‌ او نبود، چند وقت بعد می‌تواند از آن استفاده کند.

نکته حائز اهمیت دیگر برای خرید لباس بچه گانه این است که مشخص کنید چه چیزی برایتان مهمتر است، مد و به‌روز بودن یا کیفیت و کارایی. متخصصان معتقدند در خرید لباس بچه گانه کارایی باید در اولویت قرار گیرد. بعضی لباس‌ها به مد نیستند ولی کارایی و کیفیت بالایی دارند. برای مثال لباس‌های ضد‌آب خیلی جذاب و زیبا نیستند ولی در زمان‌های برف و باران کارایی بالایی دارند و با گرم نگهداشتن و جلوگیری از خیس شدن کودکان  به سلامتی آنها کمک می‌کنند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *