اهمیت نورپردازی در زیبایی منزل

زندگی و حیات موجودات گوناگون و انسان به چند عامل مهم از جمله نور بستگی دارد نور به صورت های بسیار گوناگون در حیات طبیعی زندگی اجتماعی انسان نقش دارد. نور از پدیده های موثر در روند طراحی فضاهای معماری میباشد نوردر قدم اول امکان دیدن پدیده ها را فراهم میکند و بدون آن در تاریکی دیدن اجسام امکان پذیر نمی باشد روشنایی هر فضای معماری متناسب با نوع فعالیت هایی که در آن جریان دارد تامین میشود.

همچنین میتوانید از شمع استفاده کنید.

51497_471

در طراحی دکوراسیون داخلی نورپردازی از اصول مهمی است که باید به آن توجه کرد زیرا نور طبیعی باعث تغییر فضای داخلی محیط میشود و ما با هدایت نور به داخل فضا میتوانیم عرصه هایی از نور و تاریکی را در خانه ایجاد کنیم و تغییراتی را در قسمت های مختلف بنا داشته باشیم. نورپردازی مناسب می تواند فضایی بسیار چشم نواز و رویایی خلق کند و طراحی نامناسب آن نیز امکان دارد فضایی هراس انگیز و خسته کننده را به وجود بیاورد.

شما میتوانید با کمی خلاقیت به وسیله نور، فضایی را وسیع تر و یا کوچک تر نمایش دهید. فقط کافی است نورپردازی ها را برروی دیوارها و کنج های محیط انجام دهید، به این ترتیب اطراف محیط روشن تر از مرکز شده و بزرگتر جلوه میکنند و میتوان فضاهای

خارجی را از فضای داخلی جداسازی کرد و بدون نور نمیتوان طراحی خلاقانه ای را داشت.

درخشش سالن پذیرایی

روشهای متفاوتی برای ایجاد نورپردازی ایده ال در مکان های مختلف وجود دارد

در اتاق پذیرایی،لوسترها، و نورهای مخفی در سقف و دیوارها نقش مهمی در روشنایی ایفا میکنند نور در شب در یک فضای داخلی حس محبوس بودن را به حس شادابی و خوشایند تبدیل میکند. در تصاویر زیر برای نور پردازی دکوراسیون داخلی اتاق

پذیرایی از لوسترها با تنوع های مختلف و آویز های حبابی و فانوس ها با ایده های جدید و متفاوت استفاده شده است.

نورپردازی از عواملی است که میتواند لحظات را خاطره انگیز کند و لامپ های LED

را به خاطر کم مصرف بودن و حرارت کمتر میتوان جایگزین لامپ های با انرژی بیشتر کرد و در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. که میتوانند الگوهای مناسبی برای استفاده باشند.

حس و حالمان از نور

طراحی نور در فضا تاثیر زیادی روی حس وحال افراد در محیط خانه یا محل کار دارد و به حفظ شادابی میان شما و اطرافیانتان کمک مینماید شما میتوانید برای مشاهده نورپردازی های بیشتر و الگوهای طراحی به بخش فروشگاه مراجعه کنید.نور عنصری است که توان دیدن عناصر را به فرد میدهد و به کمک نور میتوان رنگ هارا شناسایی کرد و فضایی دلنشین را در خانه ایجاد کرد.نور در طول روز بسیار متنوع است و در هر ساعتی مشخصه خاص خود را دارد و همین ویژگی باعث شده تا با تغییر نور فضاهای مختلفی را ببینیم.

از دیگر ویژگی های نور انتقال احساسات محیطی به انسان است در مکان هایی که نورانی تر و روشن تر به نظر میرسد انسان دارای روحیه شاداب تری نسبت مکان هایی که نور ضعیف تر میباشد را داراست در طراحی داخلی برای نورپردازی در قسمت پذیرایی از وسایل لوکس مانند لوستر استفاده میکنند زیرا منجر به زیباسازی و چشم نوازی خانه میشود و برای تامین نورکافی در گوشه های فضا میتوانیم از نورهای هالوژن و آباژور و لوستر های دیواری نیز بهره ببریم تا خانه را شیک تر نمایش دهیم.

عبور نور در آشپزخانه

در آشپزخانه های امروزی با توجه به نوع طراحی مکان، استفاده از نورهای مخفی در گوشه های آشپزخانه مانند سطح روی اجاق گاز- سینک ظرفشویی- سطوح روی کابینت  ضروری است و همچنین در فضای آشپزخانه نیز نیازمند نور کلی هستیم که باید از  لوسترهای مناسب برای این مکان استفاده کنیم.

ایجاد حس آرامش در اتاق خواب

روشنایی و تزئین اتاق خواب ارتباط مستقیمی را با روحیه فرد ایجاد میکند زیرا اصلی ترین بخش خانه است و باید آرامش داشته باشیم  پس هرچقدر نورپردازی با اصول و صحیح انجام شود محیط دلنشین تری را خواهیم داشت بنابراین دکوراسیون و روشنایی آن باید مطابق میل ما باشد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *