استفاده از نور در دکوراسیون منزل

نور متنوع ترین عنصر برای استفاده در دکوراسیون و تزئینات فضا است . هرچند که در کنار نور مصنوعی ، نور طبیعی خورشید هم مفید است پس باید جهت تابش خورشید را از پنجره ها در یابیم و در دکوراسیون منزل بیشترین بهره را از نور طبیعی ببریم تا به کمک آن بخش زیادی از خانه روشن شود .

همچنین میتوانید از شمع استفاده کنید. برای دیدن مطالب بیشتر جاشمعی را ببینید.

beautiful-lighting-interior-design-by-mark-tracy-6

پیشنهاد می کنیم نورپردازی اتاق نشیمن را قبل از چیدن مبلمان و وسایل دیگر انجام دهید تا فضاهای درون اتاق مشخص شود و هر شیء در جای مناسب خود قرار گیرد. طراحی نورپردازی کار چندان سختی نیست با رعایت چند اصول می توانیم این مساله را حل کنیم .

ابتدا باید میزان نور طبیعی منزل را بدانیم و بعد در مورد نوع نور مصنوعی برای اتاق نشیمن تصمیم بگیریم ،نورپردازی زیاد در فضای خانه حس فعالیت، شادابی ، انرژی زیاد را منتقل می کند و موجب می شود تا در اتاق نشیمن احساس راحتی داشته باشیم. هرچند که نورپردازی ضعیف و کم، حس آرامش را به وجود می آورد و اگر بیش از حد باشد کسلی ایجاد می کند .

نور پردازی برای اتاق نشیمن انواع مختلفی دارد شما با انتخاب سبک ،سلیقه تان و رعایت اصول روشنایی به راحتی به آن چه که علاقه دارید می رسید .

گزینه های متعددی برای انتخاب نورپردازی وجود دارد ، همه لامپ ها و روشنایی های مورد نیاز برای رسیدن به مدل انتخابی در دسترس هستند .

سه نوع نورپردازی برای اتاق نشیمن وجود دارد:

۱- نورپردازی عمومی

۲- نورپردازی محلی

۳- نورپردازی تزئینی

نورپردازی عمومی نور و روشنایی یکسان و یکنواختی را در فضا ایجاد می کند. نورپردازی محلی روشنایی مورد نیاز برای کارهای مهمی مانند مطالعه ، خیاطی ، را تامین می کند . نورپردازی تزئینی برای روشنایی تزئینات شیئ یا مکان خاص به کار می رود.

برای دیدن ایده های متنوع در نورپردازی اتاق نشیمن پیشنهاد می کنم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

در این اتاق نشیمن لوازم و مبلمان کنار دیوار قرار گرفته اند تا فضای بیشتری در مرکز داشته باشیم . فضای اتاق را بیشتر با نور طبیعی روشن شده است و استفاده از آباژورها و لامپ های سقفی جنبه ی نورپردازی تزئینی را دارند . روش نورپردازی به گونه ای است که با توجه به فضای موجود حس آرامش و راحتی را منتقل می کند.

نورپردازی در این اتاق نشیمن  به سبک کلاسیک طراحی شده است که با نورهای سقفی تمام فضا را روشن کرده اند . با روش نورپردازی محلی با نور افکن استیل در مرکز ،روشنایی را دوچندان کرده اند . این نورافکن ها قابل تنظیمهستند و فضای کم تری را اشغال می کنند و جلوه ی تزئینی نیز دارند .

در این اتاق نشیمن با استفاده از رنگ های روشن و لوستر سقفی  فضا را دل بازتر و بزرگ تر کرده اند . فضای خانه به نحوی است که نور طبیعی در روشنایی منزل بی تاثیر است و منبع نور ، نور مصنوعی می باشد .

نکته قابل توجه

به انتخاب آباژورها و چراغ های تزئینی برای اتاق نشیمن توجه کنید زیرا به سادگی با استفاده از چند آباژور با نور ملایم می توان محیط بزرگی را روشن کرد . اما قبل از آن ، به فضایی که دارید فکر کنید تا محل قرار گیری مناسب آباژورها  را در نظر بگیرید که متناسب با محیط از آباژور های کوتاه یا بلند برای روشن شدن فضای مورد نظر انتخاب کنید .

آنچه که خواندیم روشی ساده برای نورپردازی اتاق  نشیمن بود که دیدن نمونه ها الگوی مناسبی است تا نشیمن خود را درخشان تر کنید  و با آرامش و خیالی آسوده در محیطی روشن کنار هم جمع شوید .

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *